31 maja 2023

Walidacja

Walidacja

 

Walidacja jest formą egzaminu sprawdzającego przydatność danego mediatora do wykonywania zawodu.

Za pomocą walidacji sprawdzana jest wiedza i praktyczne umiejętności danego mediatora, w szczególności w zakresie samodzielnego planowania i przeprowadzania mediacji w sprawach cywilnych, zarówno tych ze skierowania sądu, jak i pozasądowych.

 

Obecnie walidacja nie jest obowiązkowa. W trakcie walidacji oceniane jest przygotowanie mediatorów do motywowania i wspierania stron w poszukiwaniu rozwiązań sprzyjających rozwiązywaniu konfliktów. Mediator powinien wykazać stosowanie technik zarządzania emocjami oraz technik mediacyjnych i negocjacyjnych, aby poprowadzić strony do uzyskania porozumienia. Sporządza on dokumenty niezbędne w procesie mediacji i wspiera strony w procesie kształtowania treści ugody mediacyjnej, jeśli taka zostanie w trakcie mediacji wypracowana.  

 

Walidacja może stanowić podstawę do wpisu danego mediatora do Krajowego Rejestru Mediatorów, dlatego  w najbliższym czasie nasi mediatorzy zmierzą się z wyzwaniem i przystępują do walidacji  w ramach projektu Walidacja kwalifikacji "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" w Instytucji Certyfikującej "Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza".

 

 

Adres

polub nas na Facebooku

Centrum Mediacji

Jaroch Pakos

Kancelaria Radców Prawnych s.c.

 

PL. Tadeusza Kościuszki 7-8/1

50-028 Wrocław

(wejście od strony ul. Kościuszki 17-19,

IV piętro)

Kontakt

obserwuj nas na Instagramie

odwiedź nas na LinkedIn

Imię:

Nazwisko:

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Państwa w drodze korespondencji elektronicznej są Marta Jaroch-Konwent oraz Agnieszka Pakos, wspólnicy spółki cywilnej Jaroch Pakos Kancelaria Radców Prawnych s.c., pl. Tadeusza Kościuszki 7-8/1, 50-028 Wrocław. Celem przetwarzania tych danych jest komunikacja z Państwem. Mają Państwo prawo żądania dostępu do tych danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, cofnięcia zgody a także wniesienia sprzeciwu do administratora wobec przetwarzania tych danych. Przysługuje Państwu również prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dalsze informacje o przetwarzaniu danych osobowych są dostępne w polityce prywatności.

Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności. *

Potwierdzam, że nie jestem robotem. *

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Napisz do nas

© 2023 Centrum Mediacji Jaroch Pakos, wszelkie prawa zastrzeżone.

694 186 313

centrum.mediacji@kancelaria-jp.pl

* - zgody obowiązkowe.